Protezavimas

    Dantų protezavimo tikslas – atstatyti dantų eilių defektus, išsaugoti labai suirusius dantis ar atstatyti iškritusius, keičiant dantų formą, kryptį, spalvą. Naujausios dantų gamybos technologijos suteikia galimybę pagaminti ypač estetiškus ir kokybiškus dantis, kurie beveik nesiskiria nuo natūralių dantų, ir atlikti aukštos kokybės restauracijas.

Smile Design odontologijos klinika siūlo įvairias dantų protezavimo paslaugas. Kiekvienam pacientui siūlomi individualūs sprendimai ir parenkami tinkamiausi dantų protezų tipai atsižvelgiant į paciento poreikius ir galimybes.

Fiksuoti protezai (bemetalės keramikos dantys, vainikėliai su daline keramikos apdaila, dantys iš plastiko /CAD/CAM, metalo keramikos vainikėliai, CEREC porceliano dantys, presuotos keramikos „E-max“, „Enamic“ vainikėliai) fiksuojami prie likusių dantų, suteikia gerą estetinę išvaizdą bei pagerina kramtymo efektyvumą.

Metalo keramikos vainikėliai (protezai) – metalo keramikos protezo karkasas yra pagamintas iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu jūsų dantų spalvą. Šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas atspindi šviesą , todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda tamsesnė linija, dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Todėl metalo keramikos protezai tinkamesni krūminiams dantims. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

Porceliano vainikėliai – šis protezavimo būdas yra itin estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai. Jie pranašesni už metalo keramikos vainikėlius dar ir tuo, jog nesukelia alergijos, kurią sukelia tam tikri metalai. Porceliano vainikėlius rekomenduojame rinktis dėl kelių priežasčių: jie estetiški ir biologiškai suderinami; nematyti metalo krašto; gerai priglunda prie danties audinių; ši medžiaga skaidri kaip natūralūs danties audiniai ir tvirta. Gaminamų bemetalės keramikos dantų spalva yra itin artima pacientų natūralių dantų spalvai.

Išimami daliniai ir išimami pilni protezai

Paprastos ir minkštos plastmasės plokštelės – tai protezai, skirti pacientams, kurie netekę kelių dantų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje arba pacientams, kurie netekę visų dantų. Šių protezų kaina santykinai žemesnė ir pasižymi nebloga estetine išvaizda, tačiau suteikia mažesnį komforto jausmą dėl mažesnio stabilumo. Be to, jie leidžia išlaikyti gerą fonetiką . Kabliukai yra gleivinės spalvos, todėl protezai estetiški. Pilni, bedančių žandikaulių protezai laikosi adhezijos prie burnos gleivinės būdu. Dalines plokšteles prilaiko įvairūs kabliukai.

Lanko atraminiai protezai – šie protezai yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai naudojami gydymui, kai pacientai sutinka nešioti išimamą protezą, taip pat pacientams, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies, kai yra netekę daugelio dantų ir neįmanoma protezuoti net tiltiniais protezais. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliuku ir užraktų sistema, dėl kurios pacientas kalbėdamas ir kramtydamas jaučiasi patogiai, protezas nejuda ir išlieka stabilus. Dantų technikų laboratorijoje pagaminami kompaktiški, lengvi ir estetiški išimami lankai. Niekas nepastebės, kad nešiojate protezą. Lankiniai protezai yra ypač gera išeitis, kai pacientas neturi krūminių dantų ir nėra galimybės protezuoti implantais.