Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

  Jeigu neramina skausmingos, kraujuojančios dantenos, blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo, pirmiausia reiktų susirūpinti burnos higiena.

Kruopšti dantų priežiūra (dantų valymas bent du kartus per dieną su dantų šepetėliu ir pasta, burnos skalavimas po kiekvieno valgio, tarpdančių valymas dantų siūlu) – ypač sumažina dantų ligų atsiradimo tikimybę. Visgi nuolat skubėdami šiuolaikiniame pasaulyje, ne visada turime pakankamai laiko taip kruopščiai pasirūpinti savimi.
Nepašalintos minkštos apnašos dantų paviršiuje mineralizuojasi ir virsta kietosiomis apnašomis (akmenimis), kurios sulaiko bakterijas ir sukelia dantenų uždegimą. Mechaniškai, dantų šepetėliu, akmenis nuvalyti labai sudėtinga, todėl reikia kreiptis į gydytoją odontologą profesionaliai burnos ertmės higienos procedūrai.

​Profesionali burnos ertmės higiena – tai higieninės procedūros, kurių metu šalinamos minkštos ir mineralizuotos apnašos (dantų akmenys) nuo danties paviršiaus ir dantenų. Profesionali burnos ertmės higiena apsaugo nuo periodonto, gleivinės ligų ir ėduonies atsiradimo. Profesionalios burnos higienos metu pašalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos, pacientai mokomi asmeninės burnos higienos, akcentuojamos pagrindinės apnašų kaupimosi vietos, kurioms rekomenduojama skirti daugiau dėmesio.

Profesionalios higienos procedūros atlikimo dažnumas priklauso nuo paciento asmens higienos kokybės, apnašų ir akmenų kaupimosi intensyvumo. Dažnai profesionalios burnos higienos procedūrų prireikia prieš daugelį kitų odontologinių procedūrų atlikimą: prieš periodontologines operacijas, dantų balinimą, dantų protezavimą, dantų implantaciją, ortodontinį gydymą.
Atsižvelgiant į tai procedūra atliekama 1-3 kartus per metus.

Atlikus profesionalią burnos higienos procedūrą yra ne tik pagerinama bendra burnos sveikata (sumažėja kraujavimas, patinimas, pašviesėja dantys, atgaivinama burnos ertmė), bet ir diagnozuojamos jau esamos ar gresiančios dantų ir dantenų ligos. Tokiais atvejais pacientui iš karto rekomenduojama speciali priežiūra ar gydymas.

Rekomendacijos po burnos ertmės higienos procedūros
Atlikus profesionalią burnos higieną bent kelias valandas.nerekomenduojame valgyti, gerti (kavos, arbatos, vyno ir pan.), rūkyti.
Kelias dienas po procedūros, ypač jeigu apnašų šalinimas buvo labai sudėtingas, gali pasireikšti nemalonūs pojūčiai: dantenų kraujavimas, dantų jautrumas temperatūriniams dirgikliams. Jautrumui sumažinti rekomenduojama dantis valyti jautrumą mažinančiomis dantų pastomis, burnos ertmę skalauti šiltais tirpalais, kurie ramina audinius, skatina kraujotaką, gijimą – druskos tirpalu, burnos skalavimo skysčiais. Po procedūros rekomenduojame dantis valyti minkštu ar vidutinio kietumo šepetėliu, tarpdančius – dantų siūlu ir tarpdančių šepetėliais.
Dantenų audiniai pradeda gyti, uždegimo požymiai nykti praėjus dviem dienom po dantų akmenų ir apnašų valymo, kai pašalinami akmenys ir sutrikdomas apnašo kaupimasis. Dantenos pilnai atsistato po dviejų savaičių.

Smile Design odontologijos klinikoje mūsų specialistai pasirūpins jūsų dantukais..